Powiat bełchatowski bastionem Andrzeja Dudy! Mamy oficjalne wyniki głosowania w regionie!

Wybory prezydenckie 2020. Za nami długa wyborcza noc, o godzinie 02.00 w nocy poznaliśmy wyniki late poll, które wskazywały zwycięstwo Andrzeja Dudy. Państwowa Komisja Wyborcza w poniedziałek o 8 rano podała cząstkowe, nieoficjalne wyniki II tury wyborów. Według najświeższych danych Andrzej Duda uzyskał poparcie 51,21% wyborców, a Rafał Trzaskowski – 48,79%. Jak głosował Bełchatów i okolice. Mieszkańcy, których gmin powiatu najliczniej skorzystali z wyborczego prawa? Sprawdziliśmy oficjalne dane PKW dla Bełchatowa i okolic!

W niedzielę Polacy brali udział w głosowaniu, by wybrać prezydenta. Wybory 2020 – właśnie na niedzielę 12 lipca wyznaczona została druga tura wyborów, do której dostali się dwaj kandydaci z najwyższymi wynikami z pierwszej tury: Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Lokale wyborcze zostały otwarte w całym kraju o godzinie 7.00 i były czynne do godziny 21.00. Po zamknięciu lokali wyborczych poznaliśmy pierwsze sondażowe wyniki głosowania II tury wyborów, czyli wyniki exit poll, a późno w nocy pojawiły się wyniki late poll.

Wszystko wskazuje na to, że na oficjalne wyniki głosowania przyjdzie nam jeszcze poczekać do wieczora lub do jutrzejszego poranka. Tymczasem PKW, która podała rano (13 lipca) na oficjalnej konferencji prasowej szczątkowe wyniki wyborów podkreśliła, że wskazane wyniki pochodzą z 99,87% obwodów wyborczych (nie uwzględniają danych z 9 OKW). Są za to kompletne informacje z powiatu bełchatowskiego i w tej chwili je państwu prezentujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here