DWIE ZBIÓRKI NA RESPIRATOR

Cały czas trwa zbiórka, a właściwie dwie zbiórki na zakup respiratora do żuromińskiego szpitala. Pieniądze można wpłacać bezpośrednio na konto placówki lub za pośrednictwem portalu zrzutka.pl
W ubiegłym tygodniu na łamach „Kuriera” został opublikowany apel w sprawie zbiórki na zakup respiratora dla żuromińskiego szpitala. Wszystko w związku z rozwijającą się epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 powodującego chorobę COVID-19. Napływające informacje wskazują, że jednym z najważniejszych urządzeń w walce z chorobą koronawirusa są respiratory, czyli sztuczne płuca wspomagające oddychanie. Sytuacja w Polsce na tę chwilę wydaje się być stabilna, jednak naukowcy zgodnie twierdzą, że wszystko co najgorsze jeszcze przed nami. Miejmy nadzieję, że nie spełni się czarny scenariusz z Włoch, czy Hiszpanii. Na razie chorzy z podejrzeniem koronawirusa trafiają do szpitali specjalistycznych. Co zrobimy jeśli epidemia znacząca się rozszerzy? Oby do tego nie doszło, ale warto wesprzeć inicjatywę, dzięki której nasz lokalny szpital będzie przygotowany na najgorsze. Zbiórka rozpoczęła się w ubiegłym tygodniu, datki można wpłacać na specjalne konto. Alternatywnie uruchomiono również zbiórkę na popularnym portalu zrzutka.pl, który gwarantuje anonimowość osobom, które sobie tego życzą. Obecnie na internetowym koncie (stan na piątek, około godz.8:00) jest już ponad 6 tysięcy złotych. Na koncie szpitala 86 035 złotych. To imponujące kwoty.
– W tej chwili ceny respiratorów poszybowały mocno w górę, ale cały czas zbieramy, nie poddajemy się- komentuje wicestarosta Ireneusz Rejmus.
– Cieszę się, że nasi mieszkańcy tak licznie odpowiedzieli na ten apel, łącznie dokonano ponad 120 wpłat- dodaje Rejmus.
Akcja cały trwa! Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie wpłacili do wsparcia, choćby w małym stopniu. Każda złotówka, jest na wagę złota. Link do internetowej zbiórki:

zrzutka.pl/yp98vy

Autor: Kacper Czerwiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.